Czy warto korzystać z soli do kąpieli?
Sole do kąpieli to kosmetyk, który ciągle cieszy się ogromną popularnością. Jesienna i zimowa aura, krótsze dni, sprzyjają relaksującej kąpieli w wannie. To ta pora roku, kiedy skupiasz się na spowolnieniu i rozgrzewce. A sole do kąpieli wydają się być produktem stworzonym specjalnie do tego celu. Stosowanie soli do kąpieli jest bardzo proste. Jego dawkowanie jest zwykle podane na opakowaniu. Zalecaną przez producenta kosmetyku ilość soli dodaje się do kąpieli z letnią wodą i można zrelaksować się przez około 20-30 minut.
Rodzaje soli do kąpieli w domu?
Sole do kąpieli są zwykle wytwarzane przez odparowanie wody morskiej lub moczenie w słonej wodzie. Do pielęgnacji skóry stosuje się różne sole, które mają korzystny wpływ na skórę. Naturalna sól zawiera mnóstwo cennych składników mineralnych, takich jak: magnez, wapń, potas, sód, żelazo, cynk. Co jeszcze mogą zdziałać sole do kąpieli? Oczyszczają, nawilżają, zmiękczają, odżywiają, poprawiają krążenie krwi i działają antycellulitowo. Niektóre z nich są polecane nawet w przypadku zapalenia skóry ze względu na działanie lecznicze (m.in. łagodzą stany alergiczne, łuszczycę lub egzemę).
Łagodzą bóle mięśni, działa kojąco i odprężająco. Jest również doskonałym nośnikiem zapachu, dlatego do soli do kąpieli często dodaje się różne olejki eteryczne. Jest to świetny produkt do uprawiania spa w domu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów mających w swoim składzie: Sól z Morza Martwego czy z Morza Śródziemnego itp.
Jak zrobić sól do kąpieli?
Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz kupować soli do kąpieli, możesz je bardzo szybko i łatwo przygotować w domu. Najprostsze rozwiązania to przygotowanie domu z niewielkiej ilości soli (na przykład sól morska, sól kuchenna). Kosmetyk wzbogacony niewielką ilością olejków eterycznych wzmacnia relaksujące właściwości kąpieli solankowej, rozprowadzając w łazience zapach ulubionych perfum. Kolejnym składnikiem wzmacniającym działanie kąpieli są naturalne olejki roślinne. Przede wszystkim zastosowanie witamin czy ekstraktów roślinnych silnie potęguje efekt terapeutyczny zabiegu, ale także nadaje mu charakter aromaterapii.
Więcej szczegółów: natureline.pl/