Szkolenia i kursy BHP – jak wybrać dobrą firmę?


Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy są obowiązkowe i musi je odbyć każdy pracownik. Chociaż kursy BHP kojarzą się głównie z wielkimi firmami produkcyjnymi, to w mniejszych przedsiębiorstwach również są przeprowadzane. Jak wybrać dobrą firmę od szkoleń BHP?

Czym się kierować wybierając firmę szkoleniową?
Firma szkoleniowa oferująca kursy i szkolenia BHP musi zapewniać profesjonalne wsparcie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Ważne jest to, żeby szkoleniowiec był w stanie przekazać wiedzę w przystępny sposób. Obecnie można wyróżnić szkolenia BHP Chorzów wstępne, które są przeznaczone dla osób, które dopiero zaczynają pracę na danym stanowisku oraz szkolenia okresowe dla osób pracujących. Te drugie służą do uaktualnienia i usystematyzowania wiedzy pracowników na poszczególnych stanowiskach.
Szukając dobrego szkoleniowca, warto wziąć pod uwagę jego doświadczenie w branży, opinie poprzednich klientów. Kluczowe jest także to, aby sprawdzić, czy wybrana osoba ma uprawniania do wystawiania zaświadczeń o odbyciu szkolenia.

Kto może przeprowadzać szkolenia BHP?
Szkolenia i kursy BHP Chorzów powinna przeprowadzać osoba przygotowana do takiej roli, na przykład inspektor do spraw bezpieczeństwa lub starszy inspektor. Taka osoba musi mieć ukończoną edukację w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Najczęściej są to specjaliści, którzy ukończyli studia w tym zakresie. W tym wypadku można mieć pewność co do tego, że szkolenia zostaną przeprowadzone w sposób przemyślany i rzetelny.
Trzeba zdawać sobie sprawę, że poszczególne firmy szkoleniowe różnią się między sobą jakością usług. Nie warto zatem decydować się na współpracę z firmą tylko dlatego, że zapewnia szkolenia w niskich, przystępnych cenach. Czasami warto wydać więcej pieniędzy i zdecydować się na współpracę z firmą renomowaną, co do której będziemy mieć pewność. Dzięki temu nie zawiedziemy się i pieniądze nie będą wydane w błoto, a pracownicy zyskają niezbędną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w praktyce.