Zanim przyjdzie zima…


Dziurawy, przeciekające dachy, mokre ściany, grzyb, duszący zapach pleśni to problemy domów z uszkodzonymi, starymi pokryciami. Ratunek w szybkim remoncie. Żeby zdążyć przed nadejściem zimy warto przejrzeć oferty firm dekarskich i zdecydować się na usługi doświadczonych fachowców od renowacji.

Renowacja dachu jest mniej kosztowna od wymiany dachu na nowy. Stare domy często pokryte są dachówką piękną i mocną – żadne współczesne nie mogą się z nią równać. Szkoda niszczyć tę największą ozdobę domu, jaką jest dach – zamiast wymiany wybierzmy renowację.
Naprawa pokrycia dachowego i hydroizolacja to podstawa remontu. Czasem wystarczy wymienić uszkodzenia i uzupełnić braki na połaciach dachowych; bywa że konieczne jest przełożenie części dachu poprzedzone wymianą lub konserwacją łat. Dobra hydroizolacja to skuteczna, natychmiastowa ochrona domu przed przedostawaniem się wody i wilgoci.

Podczas renowacji dach można oczyścić, odświeżyć jego kolor, a nawet go zmienić. Fachowcy sprawdzą drożność kominów i cyrkulację powietrza w innych otworach służących wentylacji.
Remont obejmie rynny, rury spustowe, obróbki blacharskie, żelazne elementy ozdobne na szczycie dachu, okna dachowe, podbitkę z drewna.
Zabezpieczony nowym dachem dom będzie tańszy w utrzymaniu i stanie się ciepłą, przytulną przystanią dla naszych bliskich.

Zobacz także jak powinna wyglądać naprawa dachu z papy wykonywana przez profesjonalistów.